Збиття літака МАУ: п’ять країн закликали Іран передати чорні скриньки до Франції

ДСНС

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Іран досі не віддав чорні скриньки збитого літака

ДСНС


Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ наполягає на передачі бортових самописців до Франції для розшифровки.

Про це заявив міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань за підсумками переговорів з головою МЗС Ірану Мохаммедом Джавадом Заріфом.

У заяві наголошується, що сторони обговорили розшифровку і аналіз чорних скриньок літака рейсу PS752, збитого в Тегерані на початку року.

Шампань запевнив Заріфа, що іранській слідчій комісії варто передати пошкоджені бортові самописці до Франції, яка має технічні можливості для виконання цієї роботи.

Голова МЗС Канади також нагадав про важливість виплати родичам загиблих справедливої і сумірної компенсації, заснованої на міжнародних стандартах.

Читайте також:
Олексій Бурчевський
Катастрофа літака МАУ. Яку компенсацію виплатять родичам загиблих

У Міжнародну групу з координації допомоги жертвам катастрофи літака рейсу PS752 входять Україна, Канада, Швеція, Велика Британія і Афганістан.

Літак МАУ рейсу Тегеран-Київ був збитий вранці 8 січня відразу після вильоту з аеропорту столиці Ірану. В результаті загинули всі 176 осіб на борту.

Серед загиблих — 11 громадян України. Більшість жертв були громадянами Ірану і Канади.

На четвертий день після катастрофи Іран офіційно визнав, що літак МАУ збили його військові, які помилково сприйняли його за ворожу ціль.

Корпус вартових Ісламської революції взяв на себе відповідальність за ракетний удар, який призвів до авіакатастрофи літака МАУ.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/katastrofa-mau-chorni-yashchiki-ostanni-novini-50070306.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя