Помічника народного депутата, медичного працівника і двох журналістів не пустили до Олексіївської колонії №25


Тим часом по той бік колючого дроту залишається ще багато людей, готових дати юристам ХПГ свідчення про катування. Кожного дня на них чиниться неймовірний тиск. Хтось не витримує і відмовляється від своїх заяв. А дехто тримається до останнього. Саме до одного з таких засуджених правозахисники й хотіли привести сьогодні медика.

Об этом сообщает Роспрес


Через постійні «вмовляння» адміністрації ув’язнений К., скоріш за все, щойно переніс мікроінсульт: тиск підскочив за 200, тимчасова втрата мови, тремтіння рук. Зараз чоловіку все ще зле, йому колють магнезію. Точний діагноз встановити неможливо, адже потрапити з незалежним лікарем до колонії вкрай важко.


– Щоб провести із собою до колонії медичного працівника, адвокат має письмово, через Укрпошту, звернутися до Філії ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВСУ», а відповіді можна чекати і тиждень. – розповідає адвокатка засудженого Ганна Овдієнко. – Стільки часу в нас немає. Колись у цього чоловіка вже був мікроінсульт. Утім, що казати про лікаря – навіть з медичною картою я оперативно ознайомитися не можу. Начмед вимагає, щоб я написала листа до філії, і лише якщо там дозволять, мені покажуть цей документ.


Учора Олексіївську колонію відвідав заступник Міністра юстиції Віталій Василик. Судячи з посту на фейсбук-сторінці Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань, чиновник візитом був цілком задоволений.


«Ця колонія наповнена, тут працює виробництво, по всіх формальних і статистичних показниках у керівництва Міністерства юстиції немає запитань, – зазначив він. – Є запитань багато у Уповноваженого з прав людини, правозахисників стосовно методів і умов роботи. Наразі я не бачу підстав для того, щоб приймати якісь управлінські рішення, але ми знаємо, що в правоохоронних органах є відповідні кримінальні провадження і чекаємо їх результатів».


За словами К., заступник міністра зустрічався з ним і пообіцяв, що сьогодні до нього пустять адвокатку і лікаря. Не пустили.


Чи є у цій державі хтось, здатний вплинути на ситуацію і змусити адміністрацію Олексіївської колонії діяти за законом?
Вночі 8 січня до колонії ввели групу швидкого реагування та територіальне воєнізоване формування для «попередження бунту».


Джерело статті: “https://antydot.info/news/pomichnyka-narodnoho-deputata-medychnoho-pratsivnyka-i-dvoh-zhurnalistiv-ne-pustyly-do-oleksijivskoji-koloniji-25/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя